2021 All GMAC
Maddie Woods - Second Team
Taylor Whalen - Second Team
Claire Feldkamp - Third Team
2020 (No season - Covid pandemic)
2019 NFCA All-Midwest Region
Libby Crow - First Team
Hayley Kobie - First Team
2019 All-GMAC
Chloe Swaisgood - First Team
Hayley Kobie - First Team
Jamie Sevenish - Second Team
Libby Crow - Second Team
Sarah Klein - Second Team
2018 All-GLIAC
Brooke Lambert - First Team
Kimmy Reynolds - Second Team
Libby Crow - Honorable Mention
Jamie Sevenish - Honorable Mention
2017 All-GLIAC
Kimmy Reynolds - First Team
Libby Crow - Honorable Mention
Jamie Sevenish - Honorable Mention
2016 All-GLIAC
Cassandra Brown - Second Team
Michelle Poe - Second Team
Jena King - Honorable Mention
Sarah Brown - Honorable Mention
2015 All-GLIAC
Kimmy Reynolds - Second Team
Jena King - Second Team
Peyton Denman - Honorable Mention
Michelle Poe - Honorable Metnion
2014 All-GLIAC
Kristin Prokopakis - Second Team
Jena King - Honorable Mention
Taylor Spang - Honorable Mention
2013 NFCA All-Region
Cassandra Brown - Second Team
2013 All-GLIAC
Caitlin Houk - First Team
Amber Young - First Team
Cassandra Brown - Second Team
Brianna Gamm - Second Team
Kristin Prokopakis - Second Team
Emily Shaw - Honorable Mention
Payton Denman - Honorable Mention
2012 All-GLIAC
Payton Denman - Second Team
Caitlin Houk - Honorable Mention
Amanda Temple - Honorable Mention
2011 NFCA All-Region
Amanda Temple - Second Team
Mindy Meredith - Second Team
2011 All-GLIAC
Jeff Nickerson - Coach of the Year
Tiffany Smith - Second Team
Mindy Meredith - Second Team
Lauren Mazzuca - Honorable Mention
Amanda Temple - Honorable Mention
2010 NFCA All-Region
Amanda Temple - Second Team
2010 All-GLIAC
Amanda Temple - Second Team
Meagan Baird - Second Team
Delaney Talmage - Second Team
Tiffany Smith - Honorable Mention
Lauren Mazzuca - Honorable Mention
2009 NFCA All-Region
Delaney Talmage - First Team
2009 Daktronics Midwest Region
Lauren Mazzuca - Second Team
Delaney Talmage - Second Team
2009 All-GLIAC
Lauren Mazzuca - Second Team
Tiffany Smith - Honorable Mention
Delaney Talmage - Honorable Mention
2008 Daktronics Great Lakes Region
Tiffany Smith - Second Team
2008 All-ICAA Team
Cyla Hawkins - Player of the Year, First Team
Kristina Rendle - Freshman of the Year, First Team
Brian Campbell - Coach of the Year
Krista Sowers - First Team
Michaela Dermanelian - First Team
Kellie Kitchen - Second Team
2007 NAIA All-American
Krista Sowers - Honorable Mention
2007 All-ICAA Team
Stephanie Orr - First Team
Cyla Hawkins - First Team
April Nietrzeba - First Team
Tracy Lehman - First Team
Melissa Bowie - First Team
Krista Sowers - Honorable Mention
Nicole Romero - Honorable Mention
2007 NFCA All-Region Team
Stephanie Orr - First Team
April Nietrzeba - First Team
Tracy Lehman - Second Team
Melissa Bowie - Second Team
2007 Region IX/AMC Pitcher of the Year
Krista Sowers
2007 All-Region IX Team
Krista Sowers
Stephanie Orr
Cyla Hawkins
2007 AMC Coach of the Year
Brian Campbell
2007 All-AMC Team
Cyla Hawkins - First Team SS
Melissa Bowie - First Team 2B
Stephanie Orr - First Team OF
Krista Sowers - First Team P
Ashli Breau - Second Team OF
Tracy Lehman - Honorable Mention C
Nicole Romero - All-Freshman Team
2006 NAIA All-American
Kristina Schweikert - First Team
April Nietrzeba - Honorable Mention
Cyla Hawkins - Honorable Mention
2006 All-ICAA Team
Stephanie Orr - First Team
Cyla Hawkins - First Team
April Nietrzeba - First Team
Tracy Lehman - First Team
Kristina Schweikert - First Team
Krista Sowers - First Team
Lauren Williams - First Team
Melissa Bowie - Second Team
Alicia Preston - Second Team
2006 All-Region IX Team
Stephanie Orr
Cyla Hawkins
April Nietrzeba
Tracy Lehman
Kristina Schweikert
2006 NFCA Great Lakes Region Team
April Nietrzeba - First Team
2006 AMC Player of the Year
Kristina Schweikert
2006 AMC Coach of the Year
Brian Campbell
2006 All-AMC Team
April Nietrzeba - First Team P
Cyla Hawkins - First Team SS
Tracy Lehman - First Team 1B
Kristina Schweikert - First Team OF
Lauren Williams - First Team 3B
Stephanie Orr - First Team OF
Krista Sowers - All-Freshman Team
2005 All-Independent National Team
Lauren Williams - Freshman of the Year
Rachel Richardson - First Team P
Denita Robinson - First Team IF
Kristina Schweikert - First Team IF
Stephanie Orr - First Team OF
2005 All-NFCA Region Team
Rachel Richardson - Second Team P
Stephanie Orr - Second Team OF
Kristina Schweikert - Second Team At-large
2005 All-Region IX Team
Rachel Richardson
Denita Robinson
Kristina Schweikert
2005 AMC Player of the Year
Denita Robinson
2005 AMC Coach of the Year
Brian Campbell
2005 AMC Pitcher of the Year
Rachel Richardson
2005 All-AMC Team
Rachel Richardson - First Team P
Denita Robinson - First Team SS
Kristina Schweikert - First Team 1B
Lauren Williams - Second Team 3B
Stephanie Orr - Second Team OF
2004 NAIA All-American
Rachel Richardson - Honorable Mention P
2004 Independent Coach of the Year
Brian Campbell
2004 Independent Freshman of the Year
Stephanie Orr
2004 All-Independent Team
First Team - Kristina Schweikert 1B
First Team - Rachel Richardson P
First Team - Denita Robinson SS
First Team - Stephanie Orr OF
First Team - Katie McBroom OF
2004 AMC North Player of the Year
Rachel Richardson P
2004 NFCA All-Great Lakes Team
Rachel Richardson - Second Team Division II P
2004 All-AMC Team
First Team - Kristina Schweikert 1B
First Team - Rachel Richardson P
First Team - Denita Robinson SS
First Team - Stephanie Orr OF
First Team - Katie McBroom OF
2004 AMC All Freshman Team
Melissa Bowie 2B
2003 NFCA All-Region Team
Second Team - Missy Smith LF
Second Team - Camille Mazzei DP
Second Team - Vanessa Hall 2B
Second Team - Kim Lawson 1B
Second Team - Denita Robinson SS
2003 All-AMC Team
First Team - Missy Smith LF
First Team - Camille Mazzei DP
Second Team - Rachel Richardson P
Hon. Mention - Kim Lawson 1B
Hon. Mention - Denita Robinson SS
2002 AMC Player of the Year
Katie Siroky
2002 Louisville Slugger/NFCA NAIA All-Great Lakes Region Team
First Team - Alexis Berg 3B
Second Team - Katie Siroky SS
Second Team - Erica McGee OF
2002 All-AMC Team
First Team - Katie Siroky SS
First Team - Alexis Berg 3B
First Team - Erica McGee RF
Hon. Mention - Kim Lawson 1B
Hon. Mention - Renee Whaley P
2001 All-AMC Team
Second Team - Lori Bumb LF
Second Team - Katie Siroky SS
Second Team - Michelle Slark P
Second Team - Erica McGee DP
Hon. Mention - Christy Prast CF